FANTAZJE ZIELONOGÓRSKIE

KONKURS NA OPOWIADANIE FANTASTYCZNE

EDYCJA JUBILEUSZOWA

ZNAMY ZWYCIĘZCĘ X EDYCJI FANTAZJI ZIELONOGÓRSKICH!

W 2020 roku zwycięzcą X edycji Fantazji Zielonogórskich został Michał Rybiński, który swoim opowiadaniem „Plac zabaw” zachwycił kapitułę wizją świata postapokaliptycznego, gdzie doszło do katastrofy ekologicznej i ewakuacji części ludzkości z Ziemi. Pan Michał, oprócz lauru zwycięzcy otrzyma główną nagrodę o wartości tysiąca złotych oraz piękną statuetkę Zielonogórskiej Wiedźmy. Serdecznie gratulujemy!

Jednocześnie kapituła przyznała wyróżnienia trzem innym pracom, które jej zdaniem zaprezentowały bardzo wysoki poziom: „Mury” autorstwa Anny Kłodnickiej, „Miasto, Magia, Minotaur” Tomasza Golisa oraz „Słowa, które obudziły wampira” od Rolanda Hensoldta.

Pozostałe prace, które ze względu na swoje walory literackie znajdą się w książkowej publikacji antologii konkursowej to:

„Bezduch” – Przemek Morawski

„Spectrum hominis” – Michał Puchalski

„Wcielona” – Dariusz Węgrzyniak

„Proces Margarity” – Michał Figoń

„Skosztuj krwi Bachusa” – Iwo Buller

„Robcio” – Michał Kulus

„Lindeberger” – Mirosław Kuleba

„Pod cienką skórą ziemi” – Wojciech Świerczek

„Miasto zielonego nieba” – Wiktor Orłowski

Na konkurs organizatorzy z Zielonogórskiego Klubu Fantastyki Ad Astra otrzymali prawie 110 opowiadań od autorów z całej Polski – wszystkim autorom serdecznie dziękujemy za udział w zabawie! Antologia Fantazje Zielonogórskie tom X swoją premierę będzie miała podczas tegorocznych Bachanaliów Fantastycznych, które odbędą się w październiku w Zielonej Górze. Wtedy też podczas uroczystej gali w Muzeum Ziemi Lubuskiej wręczone zostaną wyróżnienia oraz nagroda główna.

Organizator

Partnerzy

Patroni medialni